logo logo25 QR kód EBK sídlo firmy Youtube Facebook Eshop EBK

EBK ERET BERNARD, s.r.o.


LUKOPREN S a UNI - jednosložkové silikonové tmely

 

LUKOPREN S 3710

- nízkomodulový neutrální tmel, určený zejména pro spáry s vysokým dynamickým namáháním. Má vynikající adhezi ke sklu, hliníku, nátěrům na dřevu, oceli. Při použití na porézní silikáty jako beton, omítky, cihly, pískovec je třeba použít spojovací prostředek.

LUKOPREN S 8280

- nízkomodulový neutrální tmel určený pro univerzální použití – tmelení ve strojírenství, stavebnictví, zejména těsnění skel do dřevených, kovových a plastových rámů, těsnění oken u dveří a skleníků, spárování porézních silikátových podkladů.

LUKOPREN S 9780

- vysokomodulový neutrální tmel pro strojírenství, automobilový průmysl a stavebnictví. Má nejnižší bobtnatost v rozpouštědlech a olejích a nejvyšší tepelnou odolnost (250 °C trvale a 300 °C krátkodobě). To jej předurčuje k použití při těsnění ve strojírenství a tam, kde je požadavek na vyšší tepelnou odolnost.

LUKOPREN S SANITARY

- nízkomodulový neutrální tmel s přísadou protiplísňového přípravku. Je určen pro použití v sanitární technice (kuchyňské dřezy, vany, sprchy, prádelny).

LUKOPREN UNI-N

- neutrální tmel třídy hobby pro standardní pružné tmelení a lepení kovů, PVC, skla, cementovláknitých materiálů, natřeného dřeva a dřevotřísek.

LUKOPREN S 6400

- nízkomodulový kyselý tmel k pružnému tmelení skla, keramiky, porcelánu a smaltu. Není vhodný pro porézní silikátové materiály.

LUKOPREN S 6410

- vysokomodulový kyselý tmel. Vykazuje nejvyšší pevnost spoje. Určen k pružnému lepení skla, keramiky, smaltu. Zvláště vhodný pro tmelení akvárií a lepení silikonové pryže. Je možné jej používat pro přímý styk s potravinami a pitnou vodou.

LUKOPREN S 9440

- vysokomodulový kyselý tmel pro strojírenství a autoopravárenství s tepelnou odolností 250 °C (krátkodobě až 290 °C).

LUKOPREN UNI-A

- kyselý tmel třídy hobby pro standardní pružné tmelení a lepení skla, keramiky, i kovů opatřených nátěrem.

 

Názvy barevných odstínů silikonových tmelů:

1. černá 23. bílá 33. transparentní 43. cihla
2. transparentní 24. tmavě hnědá 34. béžová 44. hnědá
3. bílá 25. šedá 35. višeň 49. transparentní
4. stříbrná 26. dub 37. stříbrná 50. šedá
9. bílá 27. mahagon 38. černá 51. slonovina
10. transparentní 28. okr 39. bílá - lesk 53. bahama
11. černá 29. slonovina 40. bílá – mat 66. bílá
17. šedá 31. hnědá 41. šedá 70. bílá
20. slonovina 32. modrá 42. slonovina 71. transparentní

 


AKROTMEL S - akrylátové disperzní tmely

AKROTMEL S1

 - disperzní plastický tmel určený k těsnění spár, trhlin a savých podkladů ve stavebnictví.

AKROTMEL S1 - transparent

 - lepicí tmel určený pro bodové lepení polystyrénových a dřevěných obkladů na stěny a stropy, plošné lepení podlahovin, korku a koberců.

AKROTMEL S2

- akrylátový disperzní tmel nové generace určený pro těsnění dilatačních spár panelových domů, sádrokartonu apod. Je výborně přetíratelný.

AKROTMEL S3

- sádrokarton - tmel určený k těsnění a tmelení sádrokartonu, silikátových povrchů, dřeva a dřevotřísky, po zaschnutí je tvrdy, brousitelný a přetíratelný.

AKROTMEL S4 - štuk

 - tmel určený k těsnění a tmelení spár a trhlin v interiéru i exteriéru, zvláště vhodný pro materiály opatřené štukovou vrstvou, na štukové omítky, beton.

Názvy barevných odstínů akrylátových tmelů:

57. šedá 58. bílá 59. transparent 60. hnědá
61. borovice 62. buk 63. dub