logo logo25 QR kód EBK sídlo firmy Youtube Facebook Eshop EBK

EBK ERET BERNARD, s.r.o.


Zpět
Odvodnění drenážním pásem - DRENKAR

  • +420 723 361 638 obchod (at) ebk.cz
EBK ERET BERNARD, s.r.o. - English EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Deutsch EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Russian EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Français EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Espanol EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Italiano EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Slovensky EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Polski

Odvodnění zeminy drenážním pásem DRENKAR 

Rychlé, jednoduché a účinné odvedení vody z násypů, valů, základů staveb, podloží pod cestami a železnicí, zpoza opěrných zdí, zárubních zdí, mostních opěr a štětovnic (ocelové profily se zámky), ale i sesuvem ohrožených svahů, zelených střech, skládek a podobně.

 

Drenkar se skládá z obalu a jádra s dráty s nekorodující oceli. Obal je z geotextilie, která má filtrační a drenážní vlastnosti a dopravuje vodu po své ploše. Vnitřní, speciální pletené jádro je schopno kapilárně nasávat a rychle odvádět vodu z vrchní vrstvy. Je odolný vůči ropným látkám, chemikáliím a teplotě do 230 ° C. Instalace pásu je velmi jednoduchá a nezávisí na počasí. Pokládá se přímo do země, nebo na geotextilní, difúzní, separační, nebo jiné fólie. Při odvodňování svahů, násypů, nebo podloží se vkládají pásy Drenkaru - knoty přímo do vyhloubených nebo vyvrtaných otvorů. Využívá se i na instalaci ke kořenům stromů, keřů a různých rostlin, kde dodává rovnoměrně a účinně závlahu. Rychlost a množství odvedené vody závisí na rozdílu výšek úrovní konců pásu. Jednoduše se řeže a spojuje. Drenkar má výhodu i v tom, že dokáže vytáhnout vodu i do protispádu. Tato vlastnost se využívá při odvodnění prohlubní a nerovností povrchu.