logo QR kód EBK sídlo firmy Facebook

EBK ERET BERNARD, s.r.o.


Zpět
technické plasty
EBK ERET BERNARD, s.r.o. - English EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Deutsch EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Russian EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Français EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Espanol EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Italiano EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Slovensky EBK ERET BERNARD, s.r.o. - Polski

Polyuretanový elastomer POLYTAN

 

Polyuretanový elastomer POLYTAN nabízí výjimečnou kombinaci pružnosti, velké pevnosti v natržení a vysoké oděruvzdornosti. Díky této kombinaci Vám předkládáme materiál, který v podobě strojních dílů dobře plní vysoké nároky na spolehlivost i při velkém dynamickém zatížení, v prostředí vyžadujícím dobrou odolnost proti oděru a houževnatost. Používaná technologie umožňuje plnit speciální přání na tvarové výrobky za použití beztlakových forem v příznivých cenových relacích. POLYTAN lze dobře spojovat s kovy litím na kovový díl a při vyšších tvrdostech třískově obrábět.

Příklady aplikací

stírací lišty, břity sněhových pluhů, bandáže kol a válců, vyložení skluzů a dopadů sypkých hmot, pružiny, dorazy, podložky pod vysekávací zařízení apod.

 

Značení vyráběných typů POLYTANU

POLYTAN 15 / xx – vyšší odolnost vůči trvalým deformacím

POLYTAN 44 / xx

Na místě xx v názvu za lomítkem se udává hodnota tvrdosti materiálu ve stupních Shore A. Nabízíme Vám materiál v některé z následujících tvrdostí: 65, 80, 90 a 95 stupňů Shore A.

 

Vyráběné polotovary a výrobky

  • Desky 3900 x 690 x 2 až 10 mm
  • Desky 2000 x 1000 x 2 až 10 mm
  • Bloky o průměru 20 až 420 mm v délkách do 250 mm
  • Tvarované výrobky dle Vašich přání a technologických možností
  • Výrobky lité na kov

POLYTAN vykazuje vysokou stálost v benzínech, minerálních olejích, ropných produktech a ozonu. Při posuzování hořlavosti POLYTAN splňuje podmínky pro zařazení do kategorií FH – 1 a FV – 2 dle ISO 1210. Tento materiál má po oddálení plamene samozhášecí schopnost.